Jakie zioła na pamięć i poprawę koncentracji?

 Jakie zioła na pamięć i poprawę koncentracji?

Koncentracja jest bardzo ważna w pracy, nauce i codziennym życiu. Pozwala nam lepiej skupić się na zadaniach, co wprost przykłada się na ich efekty. Co robić gdy mamy z nią problemy? Gdy nauka zajmuje nam o wiele za dużo czasu, a zapamiętywanie i praca idzie nam coraz gorzej? Pracę naszego mózgu możemy usprawnić stosując niektóre zioła, które posiadają udowodnione naukowo działanie wspomagające pamięć i koncentrację.

Pamiętajmy jednak o tym, że warunkiem sprawnego myślenia jest właściwa dieta. Nie może w niej brakować oleju, np. z orzechów i awokado (tłuszcz jest głównym budulcem mózgu). Kasze i całe ziarna zbóż wykorzystujmy jako źródła energii, jedzmy też warzywa zawierające witaminy i minerały wspomagające pamięć i funkcje mózgu. Unikajmy alkoholu, przetworzonej żywności i papierosów. Bardzo ważne jest, by posiłki spożywać regularnie (5 dziennie, co 3 godziny). Obniżenie koncentracji może być też skutkiem odwodnienia, dlatego pijmy minimum 1,5 litra wody dziennie. 

Jakie zioła wspomogą pracę mózgu i koncentrację?



Brahm- łac. Bacopa monnieri (czyli Bacopa drobnolistna): 
Brahmi to zioło medycyny ajuwerdyjskiej, ma bardzo dużo pozytywnych opinii i unikalne właściwości lecznicze potwierdzone badaniami naukowymi. Preparaty z brahmi usprawniają pracę mózgu, poprawiają pamięć i koncentrację bez względu na wiek, czy stan zdrowia. Zioło to działa także przeciwstresowo, antynowotworowo i przeciwstarzeniowo.

Miłorząb japoński - (Ginkgo biloba) :
Dzięki ogromnej ilości związków czynnych usprawnia on przepływ krwi przez mózgowie, poprawia wydolność fizyczną i psychiczną, a także pamięć i koncentrację. Preparaty z miłorzębu poprawiają także pracę serca, które jest lepiej dotlenione. Miłorząb wpływa korzystnie nie tylko na mózg, ale również na oczy, serce, a nawet libido.


Żeń-szeń - Żeńśzeń właściwy (łac. Panax ginseng)
Ma zbawienny wpływ na pamięć i koncentrację. Badania przeprowadzone w Japonii wykazały, że myszy karmione żeń-szeniem uczyły się wykonywania zadań dużo szybciej i po spożyciu go popełniały mniej błędów. Żeń-szeń doskonale wpływa na pracę układu nerwowego, pobudzając go do działania. Po jego spożyciu zwiększa się koncentracja i poprawia pamięć. Jesteśmy w stanie zapamiętać więcej informacji, a skupienie się na jednej czynności nie sprawi nam trudności. Doskonale poprawia nasze zdolności umysłowe i poznawcze przyczyniając się do znaczącej poprawy pracy komórek mózgowych. 

Jiaogulan (łac. Gynostemma pentaphyllum):
Nazywany jest on ''ziołem długowieczności'' lub ''ziołem nieśmiertelności''. Roślina ta harmonizuje wszystkie funkcje organizmu. Jiaogulan polecany jest na wszelkie rodzaje stresu w tym, stres zawodowy, geriatryczny, w okresie długotrwałych chorób oraz rekonwalescencji. Także na nadpobudliwość i nerwice. Poprawia samopoczucie, dodaje energii. Mówi się nawet, że jest ''taki jak żeńszeń, tyle że lepszy". Dlaczego? Przykładowo zawiera aż 82 różnych saponin, które zapobiegają namnażaniu się komórek nowotworowych od 20 do 80%, podczas, gdy żeńszeń zawiera tylko 28 różnych saponin. Jiaogulan ma więc podobne do żeńszenia właściwości lecz 4-razy większe działanie!

Różeniec górski (Rhodiola rosea L):
Znany jest również jako „złoty korzeń” oraz „arktyczny korzeń”Substancje aktywne różeńca wspomagają pracę mózgu, a w szczególności mają pozytywny wpływ na koncentrację, procesy uczenia się i zapamiętywania.

Ashwagandha (łac. Withania somnifera)
Korzenie Ashwagandhy zwane są ” indyjskim żeń-szeniem”. Bardzo dobrze poprawia pamięć, koncentrację i zdolność uczenia się. Zmniejsza stres odbudowując i równoważąc układ nerwowy organizmu. Sprzyja uczuciu relaksu i spokoju. To niesamowite zioło nie pobudza ani nie usypia, a regeneruje całe ciało i umysł.

Eleuterokok kolczasty (tzw. ŻEŃ-SZEŃ SYBERYJSKI) - łac. Eleutherococcus senticosus:
Wyciągi z żeń-szenia syberyjskiego wspomagają organizm w walce ze stresem. Podobnie jak żeń-szeń właściwy, żeń-szeń syberyjski wspomaga pracę mózgu, koncentrację, zapamiętywanie i naukę. Wykazuje on również pozytywne działanie w przypadku depresji i stanów lękowych. Ponadto jego wpływ na pracę mózgu docenią osoby przemęczone, wykonujące intensywną pracę umysłową czy wyczerpane nadmiarem codziennych obowiązków.


Zioła na poprawę pamięci i koncentracji kupisz tutaj: 
Np. Żeń-szeń syberyjski KLIK
Brahmi KLIK
Różeniec górski KLIK
Herbatka na pamięć i koncentracje KLIK

Komentarze