"Niech pożywienie będzie lekarstwem, a lekarstwo pożywieniem." Hipokrates (460-370 p.n.e.) Niech Was nie zmyli tytuł bloga. Strona ta jest nie tylko o przyprawach,ale również o ziołach, roślinach, owocach i wszystkich naturalnych i zdrowych produktach ,które mogą przynieść nam zdrowie i zadowolenie z życia. Ten blog jest o zdrowym, naturalnym i smacznym odżywianiu.

piątek, 31 października 2014

MIŁORZĄB JAPOŃSKI - (Ginkgo biloba) - działanie, zastosowanie i przeciwskazania

Miłorząb dwuklapowy

Inne nazwy: Miłorząb japoński, miłorząb chiński, miłorząb dwudzielny

Miłorząb japoński jest olbrzymim drzewem pochodzącym z Chin. Jego liście od wieków wykorzystywane są w tradycyjnej medycynie chińskiej, a z czasem zaczęły mieć zastosowanie na całym świecie. Jak działa miłorząb? Dzięki ogromnej ilości związków czynnych usprawnia on przepływ krwi przez mózgowie, poprawia wydolność fizyczną i psychiczną, a także pamięć i koncentrację. Polepsza także ostrość widzenia poprzez lepszy dopływ krwi do tkanek oka. Preparaty z miłorzębu poprawiają także pracę serca, które jest lepiej dotlenione. Miłorząb więc wpływa korzystnie nie tylko na mózg, ale również na oczy, serce, a nawet libido.

Gingko biloba działanie


Jakie substancje czynne zawiera Gingko biloba?

Wyciąg z miłorzębu japońskiego zawiera ponad 60 bioaktywnych składników!
Należą do nich m.in. flawonoidy (do 2%), kwasy fenolowe, fitosterole, metylopirydoksyna, karotenoidy i związki katechinowe (galokatechina, epigalokatechina, epikatechina) oraz proantocyjanidyny. 

Związki antocyjanidynowe, flawonoidowe i laktonowe usprawniają przepływ krwi przez mózgowie. Zmniejszają przepuszczalność śródbłonków naczyń krwionośnych, wpływając przeciwwysiękowo. Równocześnie rozszerzają naczynia włosowate, poprawiając krążenie obwodowe. 

Związki flawonoidowe i katechinowe są naturalnymi antyoksydantami.

Bilabolid i niektóre ginkgolidy działają ochronnie na neurony, hamują agregację i hemolizę krwinek, zapobiegają zakrzepom i niedotlenieniu oraz niedożywieniu komórek nerwowych w mózgowiu. Dzięki polepszaniu dopływu tlenu i glukozy działają psychostymulująco, poprawiając proces uczenia się i koncentracji. Mogą usprawniać procesy przypominania informacji. Udowodniono, że wyciągi z miłorzębu poprawiają pamięć krótkotrwałą. Znoszą objawy szumu w uszach, zawrotów głowy, ospałości, zaburzeń pamięci na tle nieprawidłowego krążenia mózgowego. Preparaty miłorzębu są zalecane również dla osób cierpiących na chromanie przystankowe, miażdżycę, zespół zimnych dłoni i stóp, trądzik różowaty, chorobę Alzheimera.

Żródło danychluskiewnik.strefa.pl/psychostymulantia/p26.htm

Jakie działanie ma Gingko biloba?

- Poprawiające wydolność fizyczną i umysłową, koncentrację i pamięć poprzez polepszenie ukrwienia mózgowia i mięśni szkieletowych.

- Rozszerzające naczynia krwionośne mózgowia, kończyn i wieńcowe.
Preparaty z miłorzębu skutecznie udrażniają i wzmacniają wszystkie ścianki naczyń krwionośnych, dzięki czemu lepiej dotleniają mózg i mięsień sercowy. 

- Poprawiające ostrość wzroku poprzez regulację mikrokrążenia w gałkach ocznych.
Flawonoidy zawarte w Ginkgo Biloba mogą okazać się pomocne w leczeniu i zapobieganiu uszkodzeniom siatkówki o podłożu nie zapalnym, lecz naczyniowym, związanym z zaburzeniem dostawy krwi do tkanek oka. Retinopatia może mieć rozmaite podłoże chorobowe, jest groźną chorobą oczu, nie leczona może być przyczyna ślepoty. Badania sugerują, że ekstrakt z Ginkgo Biloba może być pomocny w zapobieganiu zwyrodnieniu plamki związanym z wiekiem (AMD), będącego główną przyczyną utraty wzroku i problemów z widzeniem u osób dorosłych. Potencjalny dobroczynny wpływ ekstraktu Ginkgo Biloba na stan zdrowia oczu może mieć również związek z usprawnieniem dopływu krwi do tkanek oka, poprawie cyrkulacji krwi, dzięki zmniejszeniu agregacji płytek krwi (trombocytów).

- Antyoksydacyjne.

- Przeciwzakrzepowe.

- Przeciwzapalne. W wielu badaniach klinicznych wykazano, iż ekstrakt z Ginkgo biloba hamuje syntezę tlenku azotu, który w nadmiarze jest wydzielany w stanach zapalnych, co przyczynia się do uszkodzenia komórek i tkanek. Ponadto zaostrza stan zapalny. 

- Łagodzące objawy astmy i rozszerzające oskrzela.

- Podnoszące libido. Wykazano, że ekstrakty z miłorzębu japońskiego pozytywnie wpływają na funkcje seksualne i zapobiegają impotencji.

Jakie wskazania do stosowania Gingko biloba?

- Choroby oczu na tle naczyniowym (nadciśnienie wewnątrzgałkowe, retinopatia cukrzycowa).

- Skłonności do zakrzepów i zatorów

- Miażdżyca.

- Stwardnienie rozsiane.

- Chromanie przestankowe.

- Zaburzenia pamięci, szumy w uszach, zaburzenia koncentracji, bóle głowy.

- Depresja.

-  Zaburzenia nastroju z towarzyszącym lękiem.

- “Zespół sinych i zimnych dłoni oraz stóp u dziewcząt”.

- Podwyższony poziom cholesterolu we krwi, wysokie ciśnienie tętnicze.

-  Choroba Alzheimera.

-  Starzenie.

Jak najlepiej stosować Gingko biloba?

Preparaty miłorzębowe należy zażywać przez długi okres czasu, 3-6 miesięcy i regularnie. Korzystne jest łączenie preparatów miłorzębowych z glukozą, fruktozą (miód), kofeiną, jemiołą, arniką, dziurawcem i lecytyną.

NAPAR MIŁORZĘBOWY

Przyrządzamy go zalewając 1 łyżkę rozdrobnionych liści 1 szklanką wody. Odstawiamy na 30 minut i przecedzamy. Pijemy 2 razy dziennie po 1 szklance naparu najlepiej z dodatkiem miodu i soku cytrynowego.

Polecane są również nalewki z miłorzębu.

Gingko biloba i przeciwskazania: CZYLI - NIGDY RAZEM Z ASPIRYNĄ!


- skaza krwotoczna na tle zaburzeń krzepnięcia krwi, 
- ciąża, (ze względu na jego właściwości przeciwzakrzepowe i związane z tym ryzyko wystąpienia krwawień)
- karmienie piersią,
- przyjmowanie leków antyagregacyjnych i przeciwzakrzepowych – aspiryna (Acard, Polocard), warfaryna, heparyna, gdyż wydłużają czas krwawienia, 
- hemofilia i inne zaburzenia krzepnięcia krwi
- preparaty miłorzębowi nie należy łączyć z strychniną, kokainą, amfetaminą i galantaminą oraz surowcami zawierającymi ranunkulinę. 

* Nie należy przekraczać dziennych dawek preparatu!

* U niektórych osób mogą się pojawić chwilowe zawroty lub bóle głowy, zwłaszcza przy pierwszym kontakcie z preparatem miłorzębu i wzmożone skurcze mięśnia sercowego. Objawy te ustępują.


Pamiętaj, że przyjmowanie wyciągów z miłorzębu japońskiego nie zastępuje wizyty u lekarza. Jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości a szczególnie jeśli przyjmujesz dodatkowo jakieś leki - nie zapomnij skonsultować się z lekarzem: ;)


Gingko biloba kupisz tutaj: KLIK


Źródła artykułu:
http://rozanski.li/?p=2000
http://luskiewnik.strefa.pl/psychostymulantia/p26.htm
http://www.poradnikzielarski.pl/ziola-lecznicze/milorzab-dwuklapowy-ginkgo-biloba.html
http://portal.abczdrowie.pl/milorzab-japonski

2 komentarze :

  1. Świetna przyprawa, polecamy każdemu!

    OdpowiedzUsuń
  2. amfetamina i miłorząb oraz morwa bała wzór chem.jeden dla wszystkich tylo amfe gotujesz a to samo rośne

    OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Obejrzyj jeszcze