"Niech pożywienie będzie lekarstwem, a lekarstwo pożywieniem." Hipokrates (460-370 p.n.e.) Niech Was nie zmyli tytuł bloga. Strona ta jest nie tylko o przyprawach,ale również o ziołach, roślinach, owocach i wszystkich naturalnych i zdrowych produktach ,które mogą przynieść nam zdrowie i zadowolenie z życia. Ten blog jest o zdrowym, naturalnym i smacznym odżywianiu.

piątek, 8 sierpnia 2014

Kozieradka - ''zioło dla kulturystów'' , na włosy, cerę i...powiększenie piersi !

Kozieradka - '' ziolo dla kulturystów ''


 Inne nazwy kozieradki lekarskiej: fenegryka, greckie siano, kozioroźnik, boża trawka. Łacińska nazwa foenum-graecum oznacza "greckie siano". 

Kozieradka uprawiana jest do celów leczniczych. Rodzimym jej obszarem jest Europa Wschodnia i Azja.

Uważa się, że kozieradka może zastąpić z powodzeniem sztuczne sterydy anaboliczne. Jeśli dużo i długo ćwiczysz, a nie widzisz wciąż żadnych efektów, a może jesteś kobietą i chciałabyś powiększyć sobie biust nawet o 3 rozmiary - spróbuj kozieradki. Plusem jej jest także to, że jest naturalnym i zdrowym środkiem ;)

kozieradka działanie


Właściwości lecznicze kozieradki:

- Obniża stężenie cholesterolu i LDL we krwi, działając lipotropowo i przeciwmiażdżycowo. 

- Zapobiega marskości wątroby ( zobacz: ostropest ), przyspiesza procesy detoksykacji i eliminacji toksyn z organizmu. Chroni wątrobę przed negatywnym wpływem leków.

- Wzmaga wzrost włosów i zmniejsza wypadanie. W tym celu stosujemy napar z kozieradki do wcierania.

- Polecana dla sportowców i kulturystów. Przyczynia się do budowania masy mięśniowejStosowanie wyciągu z kozieradki pobudza rozwój tkanki mięśniowej, a także kostnej i łącznej właściwej.Przy 3-4 miesiącach stosowania powoduje przyrost mięśni o 4-7 %, czasami o 9%.
Podnosi stężenie ATP i fosfokreatyny w mięśniach zwiększając siłę i wytrzymałość mięśni.
Wodno- alkoholowe przetwory z kozieradki zwiększają wydolność fizyczną (o 40-60%, zależnie od diety) i psychiczną ( nawet o 50-70%).

- Kozieradka poprawia wrażliwość insulinową. Związki zawarte w niej wpływają na poprawę gospodarki energetycznej organizmu. Wysoka wrażliwość insulinowa sprawia, że pojawiająca się we krwi po posiłku glukoza jest sprawnie z niej usuwana i prawidłowo wykorzystywana. Zaburzenia gospodarki insulinowo - glukozowej prowadzą do takich chorób, jak cukrzyca i otyłość.

Kozieradkę stosuje się w cukrzycy, obniża poziom cukru we krwi, zmniejsza insulinooporność komórek w cukrzycy typu II. 

- Polecana przy zaburzeniach koncentracji i zapamiętywania.

- Zalecana przy impotencji i stosowana jako afrodyzjak.

- Stosowana przy stanach zapalnych gardła i narządów płciowych, przy zaparciach, hemoroidach.

- Stosowana do powiększania piersi ! Kozieradka jest bogata w phyto estrogen. 
Zwiększa wydzielanie androsteronów i estrogenów. Kozieradka pomaga w hormonalnej produkcji i ułatwia rozwój sutkowych gruczołów, w których jest estrogen chemiczny Trigonelline, znajdowany w Kozieradce. Stosowanie jej pomaga ponoć powiekszyć biust nawet o trzy rozmiary. 

-Preparaty kozieradkowe podane doustnie wywierają również wpływ przeciwkaszlowy i przeciwdepresyjny.

- Można ją stosować na niedoskonałości cery ( zalecana do cery przesuszonej, przewrażliwionej, zniszczonej, a także do cery z trądzikiem itp.). W tym celu przygotowujemy wywar z kozieradki. Twarz przecieramy płatkiem kosmetycznym zamoczonym w wywarze. 


Stosowana jako przyprawa 

Kozieradka jest stosowana do przygotowania zalew do marynat, proszku curry, makaronów, pieczywa i potraw mięsnych. Nadaje niezwykły aromat szczególnie daniom wegetariańskim.

Kozieradka - jak stosować ?

Kozieradkto niezwykle aromatyczna przyprawa, charakteryzuje się specyficzną goryczką, dlatego najlepiej jest stosować ją z ostrożnością
Leczniczo kozieradkę  stosuje się około 6g na dobę, zewnętrznie jako ciepłe okłady przygotowane przez zalanie 50g surowca 250ml wody i odczekanie ok. 30 min. 

Kozieradkę możecie kupić tu: KLIK

2 komentarze :

  1. Ten komentarz został usunięty przez autora.

    OdpowiedzUsuń
  2. polecam - wypróbowałam na wypadanie włosów

    OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Obejrzyj jeszcze