"Niech pożywienie będzie lekarstwem, a lekarstwo pożywieniem." Hipokrates (460-370 p.n.e.) Niech Was nie zmyli tytuł bloga. Strona ta jest nie tylko o przyprawach,ale również o ziołach, roślinach, owocach i wszystkich naturalnych i zdrowych produktach ,które mogą przynieść nam zdrowie i zadowolenie z życia. Ten blog jest o zdrowym, naturalnym i smacznym odżywianiu.

sobota, 2 sierpnia 2014

Ostropest plamisty - cudowny lek na wątrobę i nie tylko

Ostropest plamisty

Ostropest jest znaną od 2 tysięcy lat rośliną leczniczą. Już w początkowym etapie jego stosowania można zauważyć rezultaty jakie przynosi. Z przeprowadzonych badań wynika,że preparaty z ostropestu są silniejszymi przeciwutleniaczami niż witamina E, chroniącymi przed atakiem wolnych rodników nie tylko wątrobę, ale cały organizm! Jak wiele jeszcze właściwości i zalet ma ta podobna do ostu roślina ? O tym będzie dzisiejszy post.

Fot. tumblr

Ostropest lekiem na wątrobę !

 Ostropest posiada unikalną zdolność do ochrony wątroby i nie ma lepszego odpowiednika od niego na rynku farmaceutycznym ! W przypadku zatrucia muchomorami czerwonymi, które niszczą komórki wątroby, ostropest jest jedynym środkiem, który może pomóc ją wyleczyć !
 Zioło to dzięki zawartości związku aktywnego tzw. sylimaryny pomaga w oczyszczeniu komórek wątroby z toksyn. Zapobiega także ich wnikaniu do wnętrza organu.  Sylimaryna wzmaga również regenerację komórek i zmniejsza stan zapalny ( ważne dla osób z zapaleniem wątroby ), posiada silne działanie przeciwutleniające ( czyli antyrakowe w mowie potocznej ).

 Nasiona ostropestu to jeden z najsilniejszych leków na bardzo wiele chorób związanych z wątrobą.
A ponadto ją chronią przed uszkodzeniem i nie mają żadnych skutków ubocznych w przeciwieństwie do środków farmaceutycznych.


Ostropest a regeneracja wątroby po alkoholu

 W Niemczech przeprowadzono badania, podczas których ostropest plamisty podawano grupie 21 osób z uszkodzeniami wątroby wywołanymi uzależnieniem od alkoholu. Zauważono znaczną poprawę stanu tych pacjentów po dwóch miesiącach choć pierwsze wyraźne efekty zauważono już po dwóch tygodniach podawania. Badania potwierdzono próbami wątrobowymi. Poza tym osoby te były znacznie silniejsze i miały większy apetyt.

Ostropest został zatwierdzony w 1986 roku jako środek stosowany w leczeniu alkoholowego stłuszczenia wątroby i wirusowego zapalenia wątroby. Jest więc szczególnie polecany w trakcie terapii odwykowej przeciwalkoholowej. Usuwa substancje toksyczne odkładające się w organizmie w czasie rekonwalescencji. Profilaktyka i regeneracja wątroby jest bardzo ważna ! Nie leczone choroby wątroby w konsekwencji mogą doprowadzić do jej marskości, a w konsekwencji do śmierci, dlatego też trzeba o nią dbać. Już w starożytności wierzono, że wątroba to najważniejszy narząd w organizmie ! I taka jest prawda, to swoiste laboratorium chemiczne organizmu. Od jej pracy jest uzależnionych 5 tysięcy funkci życiowych !

Ostropest pomaga zapobiec i leczyć choroby wątroby, a poza tym posiada znaczną przewagę nad środkami chemicznymi ponieważ nie uszkadza wątroby i można go stosować dużo dłużej.

Zioło to jest polecane dla każdego, kto chciałby oczyścić organizm i wątrobę oraz dla wszystkich osób z zaburzeniami czynności wątroby lub jej ekspozycją na toksyny.

Ostropest plamisty a leczenie innych chorób

Ostropest ma także dużo innych bardzo ważnych właściwości :

- Obniża poziom cholesterolu i chroni przed miażdżycą. Ponadto zwiększa poziom ''dobrego cholesterolu".

- Badania laboratoryjne wykazały, że substancje czynne ostropestu mogą mieć działanie przeciwnowotworowe. Okazało się, że silimaryna, jako bardzo silny przeciwutleniacz hamuje wzrost raka prostaty, raka sutka i raka szyjki macicy.

- Obniża poziom cukru we krwi.

- Stosowanie ostropestu wpływa na wygląd skóry. Znikają siniaki i przebarwienia.
Ostropest stosowany jako krem rozjaśnia cerę, likwiduje zaczerwienienia i poprawia zdolności regeneracyjne skóry. Okazało się, że jest bardzo pomocny w leczeniu łuszczycy.

- Poprawia przemianę materii i trawienie ciężkostrawnych pokarmów. Leczy wzdęcia i zgagę.

- Pomaga na zbyt obfite i przedłużające się miesiączki.

- Bardzo dobrze wpływa również na nerki. Przyspiesza usuwanie z nich toksyn.

- Pomaga na bóle głowy, obniżone ciśnienie krwi oraz skłonność do choroby morskiej i lokomocyjnej.

- Poprawia pracę tarczycy! Zalecany przy chorobie Hashimoto.

- Poprawia odporność organizmu. Badania wykazały, że stosowanie ekstraktu z ostropestu pomaga w zahamowaniu wielu chorób i ma korzystny wpływ na układ immunologiczny.

Ostropest - jak go stosować ?

Możemy go stosować zarówno w postaci nalewek, odwarów, naparów jak i zjadać zmielone ziarna ostropestu. Najlepszym wyjściem jest kupowanie całych ziaren ostropestu i mielenie ich bezpośrednio przed spożyciem np w młynku do kawy - nie stracą wtedy swoich właściwości.
Ostropest możemy dodawać również do żywności - sałatek, surówek, a także potraw gorących.
Nasiona ostropestu możemy również zjadać w całości.

W celach profilaktycznych stosujemy 1 łyżeczkę mielonego ostropestu dziennie.
Natomiast do celów leczniczych - 3 łyżeczki mielonego ostropestu.

Badania wykazały, że pierwsze efekty działania ostropestu zauważymy już po 2 tygodniach stosowania.
Ważna jest jednak systematyczność kuracji !

Jak ja stosuję ostropest? Może będziecie zaskoczeni, ale ja uwielbiam jego smak - nie wiem czym to mam sobie tłumaczyć, ale smakują mi bardzo te zmielone drobno ziarenka. Ja ostropest stosuję już od 3 miesięcy - mielę 2-3 łyżeczki w młynku i mieszam z ciepłą wodą (nie gorącą!).
Z efektów jestem bardzo zadowolona.


Jeśli przekonaliście się do ostropestu i chcielibyście go kupić proponuję tutaj KLIK

3 komentarze :

  1. Świetny blog! Aż szkoda, że tak mało postów ma komentarze. Będę tu często zaglądać, dziękuję Ci!

    OdpowiedzUsuń
  2. Ten komentarz został usunięty przez autora.

    OdpowiedzUsuń
  3. Polecam wszystkim ostropest mającym problemy z trawieniem. Świetnie pobudza ten proces, poprzez doskonały wpływ na wątrobę.

    OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Obejrzyj jeszcze