"Niech pożywienie będzie lekarstwem, a lekarstwo pożywieniem." Hipokrates (460-370 p.n.e.) Niech Was nie zmyli tytuł bloga. Strona ta jest nie tylko o przyprawach,ale również o ziołach, roślinach, owocach i wszystkich naturalnych i zdrowych produktach ,które mogą przynieść nam zdrowie i zadowolenie z życia. Ten blog jest o zdrowym, naturalnym i smacznym odżywianiu.

sobota, 17 stycznia 2015

JAŚMIN - herbatka jaśminowa uspokaja, relaksuje i leczy!

Kwiat jaśminu

Kwiat jaśminu, zwany kwiatem nocy posiada wyjątkowy, słodki zapach pozytywnie wpływający na układ nerwowy. Z kwiatów jaśminu przyrządza się lecznicze napary, a także stanowią one dodatek do innych herbat: czarnej, białej lub zielonej. Wspaniale smakuje zielona herbata jaśminowa: dodatek jaśminu w tej herbacie jest dużo bardziej wyczuwalny niż w mocnej czarnej herbacie, a jej smak jest przyjemny i słodki.
Korzyści z picia jaśminowej herbaty jest bardzo dużo. Według podań chińskich mędrców, kto pije herbatę jaśminową, zachowuje swą aktywność umysłową przez bardzo długi czas. 
Jaśmin relaksuje i uspokaja. Zawiera on także cenne związki korzystnie wpływające na organizm oraz przeciwutleniacze. Polecam jaśminową herbatkę wszystkim zwolennikom herbat dbających o zdrowie!

Herbata jaśminowa właściwościWłaściwości lecznicze jaśminu

- Z kwiatów jaśminu wyrabia się afrodyzjaki. Używa się je często jako składników wielu napojów miłosnych. Olejki eteryczne o najskuteczniejszym działaniu powstają z kwiatów o śnieżno-białych płatkach zapylanych przez ćmy. Taki właśnie jest jaśmin. 

- Kwiaty jaśminowca zawierają farnezol, który to działa spazmolitycznie i uspokajająco.
Herbata jaśminowa relaksuje, zmniejsza napięcie i uspokaja nasz umysł. Łagodzi i przywraca poczucie stabilności emocjonalnej w sytuacji, gdy jesteśmy nadmiernie pobudzeni i wprowadza nas w stan równowagi i harmonii.

Usuwa zmęczenie.

- Łagodzi ból głowy.

- Napar z kwiatów jaśminu działa przeciwzapalnie i antyseptycznie na skórę i błony śluzowe (przemywanie, płukanki, okłady). Surowiec częściowo działa podobnie do kwiatu lipy.

-  Flawonoidy, w które bogate są kwiaty jaśminu maja aktywność antyagregacyjną, przeciwzapalną, przeciwzakrzepową i antybakteryjną.

- Jaśmin wspomaga też leczenie chorób infekcyjnych z wysoką gorączką.

- Łagodzi on także skutki porażeń słonecznych, zapaleń spojówek i skóry. 

-  Dzięki zawartości antyoksydantów, herbata jaśminowa ma również działanie przeciwstarzeniowe. 

Jaśmin - zastosowanie

Herbata jaśminowa parzenie:

NAPAR Z KWIATÓW JAŚMINU

Napar przyrządzamy z 2 łyżek suszonych kwiatów jaśminu na szklankę mleka lub wody i pijemy 2-3 szklanki naparu dziennie. Zaparzanie nie powinno przekroczyć 4 minut. W innym wypadku herbata może stracić swą miękkość, jedwabistość i delikatny aromat.
Naparem płuczemy również jamę ustną i gardło przy stanach zapalnych. Stosujemy także do okładów i przemywania skóry trądzikowej, z wypryskami i stanami zapalnymi pochodzenia bakteryjnego.

ZIELONA HERBATA JAŚMINOWA

Zieloną herbatę jaśminową powinniśmy parzyć w temperaturze około 80 stopni przez około 3 minuty.

CZARNA HERBATA JAŚMINOWA

Czarną herbatę jaśminową powinniśmy parzyć od 2 do 3 min. Wodę możemy zalać temperaturą 100 stopni Celsjusza. 


Gdzie kupić suszony kwiat jaśminu?
Kwiat jaśminu kupisz tu: KLIK

Gdzie kupić białą, czarną, zieloną i nie tylko herbatę jaśminową?
Możesz je kupić tu: KLIK


Źródła:
- http://rozanski.li/?p=693
- http://portal.abczdrowie.pl/naturalne-afrodyzjaki
- http://oherbacie.pl/herbata-jasminowa/

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Obejrzyj jeszcze