"Niech pożywienie będzie lekarstwem, a lekarstwo pożywieniem." Hipokrates (460-370 p.n.e.) Niech Was nie zmyli tytuł bloga. Strona ta jest nie tylko o przyprawach,ale również o ziołach, roślinach, owocach i wszystkich naturalnych i zdrowych produktach ,które mogą przynieść nam zdrowie i zadowolenie z życia. Ten blog jest o zdrowym, naturalnym i smacznym odżywianiu.

czwartek, 18 września 2014

LIŚCIE PAPAI o unikalnych właściwościach leczenia raka.

Liście papai - hamują raka ?


Papaja zwana '' owocem aniołów" była od wieków stosowana jako środek leczniczy na różne schorzenia w ludowej medycynie w wielu częściach świata. O tym, jak cenny jest to owoc i na co dokładnie pomaga pisałam tutaj:KLIK. Dziś natomiast chciałabym poświęcić artykuł jej wyjątkowo wartościowym.. liściom ! Tak właśnie ! Ostatnio liście papai stały się bardzo popularne i cenione ze względu na swoje antynowotworowe właściwości.
Co więcej - potwierdzają to liczne badania naukowe.

Raportów na temat leczenia pacjentów chorych na raka liśćmi papai jest bardzo dużo.Pierwsze raporty na temat działania liści papai pojawiły się już w 1978 roku. Gold Coast Bulletin opublikował kilka artykułów o papai. Opisywano w tych artykułach wyleczenie z raka spowodowane piciem gotowanych liści papai. Takich pozytywnych opisów wyzdrowienia jest bardzo dużo. Stan Sheldon tak opisuje swoje wyleczenie z raka: „Umierałem na raka obu płuc, gdy zasugerowano mi picie wywaru z liści papai jako starego lekarstwa aborygenów. Piłem go przez dwa miesiące i następnie poddałem się badaniom, które nie stwierdziły obecności komórek rakowych w płucach. Sposób wyleczenia przedstawiłem swoim lekarzom, którzy nie chcieli uwierzyć do momentu, gdy sami przeprowadzili badania nad papają. Od tego czasu, a było to w roku 1962, zmiany nowotworowe nie pojawiły się już nigdy”. Przepis został przekazany innym cierpiącym na raka, z których szesnaścioro wyleczyło się. 
Leczniczy potencjał papai tkwi w
jej ... liściach !

W artykule opublikowanym w piśmie "Journal of Ethnopharmacology" (wydanie 17 luty 2010), dr Nam Dang z Uniwersytetu Florydy oraz jego koledzy z Japonii opisują wyniki eksperymentu, w którym potraktowali laboratoryjne kultury komórek 10 typów raka wyciągiem wodnym z liści papai o czterech różnych stężeniach.


Po 24 godzinach zmierzono wzrost komórek i okazało się, że we wszystkich przypadkach zanotowano spadek tempa wzrostu guza tym większy, im wyższe było stężenie wyciągu! Co bardzo istotne, ekstrakt z papai nie miał żadnego wpływu toksycznego na zdrowe komórki. Naukowcy potwierdzili pozytywne efekty działania naparu z papai w terapii nowotworów macicy, piersi, wątroby, płuc oraz trzustki.

Zaobserwowali oni również, że wyciąg z liści papai stymuluje układ odpornościowy do produkcji cytokin typu Th1. Związki te regulują aktywność limfocytów pomocniczych Th1, przez co odgrywają istotną rolę w zwalczaniu nowotworów przez organizm.

Ekstrakt z liści papai może się okazać pomocny w leczeniu nie tylko nowotworów, ale również wielu schorzeń związanych z zaburzeniami układu immunologicznego, jak zapalenia czy choroby autoagresywne.

Medycyna ludowa od wieków przekonywała o antynowotworowych właściwościach papai.
Niektórzy lekarze stosują liście papai w swojej praktyce, lecz niechętnie o tym piszą lub mówią ze względu na konsekwencje prawne używania niezarejestrowanego leku
Prowadzone wciąż badania naukowe na temat działania papai dają wielką nadzieję wielu chorym na raka i nam wszystkim potwierdzając teorię, że rak to choroba uleczalna !

Herbatka z lisci papai wspomaga ponadto cały układ pokarmowy i pozytywnie wpływa na szybkość trawienia. Poprzez swoje moczopędne właściwości pomaga w oczyszczaniu organizmu z toksyn. Liście papai są bardzo często stosowane wspomagająco przy terapii witaminą B17 ( tu pisałam o amigdalinie, czyli B17 - KLIK )Mówi się, że owoce papai mają również duży potencjał leczniczy i można je także stosować jako lek.

Uwaga: Owocu papai nie powinny spożywać kobiety w ciąży ponieważ może on powodować poronienia !

Liście papai do sporządzenia naparu możecie kupić tutaj : KLIK
Przyrządzenie naparu jest bardzo proste: 1 łyżeczkę suszonych liści zalewamy szklanką wrzątku i zaparzamy 5-10 minut.


suszone liście papai

Źródła: 
Aqueous extract of Carica papaya leaves exhibits anti-tumor activity and immunomodulatory effects Noriko Otsuki, Nam H. Dang, et al. doi:10.1016/j.jep.2009.11.024
Papaya Has Significant Anti-Cancer Properties, Drug Discovery & Development – March 10, 2010, http://www.dddmag.com/news-Papaya-Has-Significant-Anti-Cancer-Properties-31010.aspx
http://mlodafarmacja.waw.pl/papaja-na-raka/
http://cudownediety.blogspot.co.uk/2010/12/papaja-naturalny-lek-na-raka.html, 

4 komentarze :

 1. Czy papaina nie traci swoich właściwości enzymatycznych pod wpływem wysokiej temperatury? Pytam w kontekście herbatki z liści papai, które należy potraktować wrzątkiem.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. wręcz przeciwnie... właściwosci papai uwalniają się po 'potraktowaniu wrzątkiem'.
   piję taki napar od miesiąca dość regularnie i jeśli chodzi o trawienie to na prawdę super roślinka, działanie jest na prawdę mocne, polecam!

   Usuń
  2. Enzym proteolityczny (trawiący białka)zwany papainą traci swoje właściwości pod wpływem temperatury. Galaretki owocowe ze świeżą papają nie stężeją, dlatego papaję należy przedtem sparzyć wrzątkiem. Wrzątkiem traktuje się także ananasy i kiwi, które mają trafić do galaretki z żelatyny.

   Usuń
 2. Ta polecana stronka przez ciebie .. gdzie można kupic opisywane tutaj produkty, rośliny tam jest szalenie drogo . Są tańsze sklepy internetowe a nawet w sklepach stacjonarnych jest taniej.

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Obejrzyj jeszcze