Domowe, ziołowe sposoby na pajączki na nogach

Domowe sposoby na pajączki na nogach

Pajączki to popękane naczynka na nogach. Charakteryzują się one czerwonym, fioletowym lub sinoniebieskim zabarwieniem, przybierają siateczkową postać i rozchodzą się promieniście wokół tętnicy. Powstają najczęściej na udach i podudziach, (ale także na skórze twarzy), a przyczyną ich powstawania są zaburzenia prawidłowego krążenia krwi w układzie żylnym dolnych kończyn. Ryzyko pękania naczynek zwiększa się u osób długo przebywających w pozycji siedzącej lub stojącej.


Czy można pozbyć się pajączków domowymi sposobami?

Gdy na skórze zauważymy pierwsze ślady pajączków warto zareagować jak najszybciej i nie czekać na pogłębianie się problemów i powstanie żylaków, nadciśnienia czy mikrowylewów.


W procesie leczenia pajączków czyli pękających naczynek krwionośnych możemy wykorzystać zioła, które zmniejszają przepuszczalność ścian naczyń i polepszają krążenie w naczyniach.


Oto lista ziół, które wzmacniają, uszczelniają i leczą naczynia krwionośne



NASIONA KASZTANOWCA

Wyciąg z kasztanowca zawiera saponinę – escynę, która przywraca elastyczność naczyniom krwionośnym, leczy stany zapalne w żyłach, chroni kwas hialuronowy przed degeneracją – dzięki temu nasz układ krwionośny nie starzeje się. 

Stosowanie: wyciągi z dojrzałych nasion kasztanowca, żele, maści, tabletki.

KWIATY KASZTANOWCA

Kwiaty kasztanowca dodatkowo zawierają flawonoidy –wykazujące działanie ochronne i uszczelniające dla naczyń krwionośnych. . Flawonoidy podawane są kosmonautom i pilotom myśliwców, narażonym na wysokie przeciążenia – bez flawonoidów naczynka krwionośne mogłyby się porozrywać, co grozi śmiercią.

Stosowanie: wyciągi, intrakty, nalewki, maści itp.

RUSZCZYK KOLCZASTY  - łac. Ruscus aculeatus Linne

Wyciąg z ruszczyka posiada działanie przeciwzapalne i uszczelnia naczynia krwionośne. Dodatkowo poprawia ich napięcie oraz przepływ. Posiada substancje podobne do escyny z kasztanowców , saponiny o nazwie ruscyna. Jest szczególnie polecany ludziom będącym na nogach przez większość dnia: sprzedawcom, nauczycielom, lekarzom oraz tym, którzy mają nocny obrzęk nóg.

Stosowanie: napary, odwary, tabletki, maści.

RUTA ZWYCZAJNA - łac. Ruta graveolens L.

Ruta jest źródłem łatwo przyswajalnej rutyny, a także witaminy P, która wzmacnia i przedłuża działanie witaminy C. Rutyna jako bioflawanoid elastycznia i uszczelnia naczynia krwionośne.
 
Stosowanie: napar, intrakt, maści, okłady z naparu

GOTU KOLA (WĄKROTKA AZJATYCKA) -  łac. Centella Asiatica
 
Stymuluje produkcję kolagenu, dzięki czemu skóra szybciej się regeneruje. Zmniejsza zbyt dużą przepuszczalność żył.

Stosowanie: maści, tabletki, napary do picia i do przemywania cery naczynkowej, okłady.

FORSYCJA POSPOLITA - łac. Forsythia

Kwiat forsycji zawiera rekordowo dużo rutyny (około 1%) - flawonoidu, który znamy z popularnego leku – rutinoscorbinu. Rutyna doskonale uszczelnia naczynia krwionośne i jest zbawieniem dla osób, które borykają się z problemem rozszerzonych naczynek, żylaków. Jest też bogata w witaminę C i flawonoidy.

Stosowanie: nalewka do picia i do smarowania miejsc pokrytych pajączkami i żylakami, napary.


Wszystkie wymienione w artykule zioła kupiszKLIK

Komentarze