Olejek sosnowy - cudowny zapach Świąt i sprzymierzeniec układu oddechowego!

Olejek sosnowy - (Pinus Sylvestris Oil) 
Co zawiera: pinen, kamfen, felandren, aldehyd kuminowy i anyżowy, borneol, L-limonen, D-limonen, kadinen.
Kolor: bezbarwny lub lekko słomkowy.
Zapach: świeży, drzewny, żywiczny.


Olejek sosnowy otrzymywany jest z igieł i gałązek sosny zwyczajnej. Posiada świeży, drzewny, żywiczny zapach. 🌲🎄

Olejek ten to świetny pomysł by wprowadzić zapach Świąt i lasu do domu - przyda się szczególnie wtedy gdy decydujemy się na sztuczną choinkę. Poprawia nastrój, dodaje energii i rozjaśnia umysł.

Olejek sosnowy jest idealny do leczenia infekcji górnych dróg oddechowych i zatok. Ma silne działanie wykrztuśne, łagodzi uporczywy kaszel i katar, zwalcza uczucie zatkanego nosa. Dodatkowo uwalnia od zalegającej w oskrzelach wydzieliny.

To jednak nie wszystko! Olejek sosnowy ma wiele innych cennych dla zdrowia właściwości.

Co warto wiedzieć na temat zastosowania olejku sosnowego oraz w jaki sposób go wykorzystywać?






Jakie właściwości ma olejek sosnowy?

- Działa stymulująco na układ odpornościowy.

- Działa wykrztuśnie, pomaga rozrzedzić i wykrztusić wydzielinę płucną. Rozszerza drogi oddechowe. Udrażnia nos, zatoki i dolne drogi oddechowe. Stosowany do inhalacji lub jako aerozol w infekcjach gardła, krtani, oskrzeli.

- Działa odkażająco.

- Przeciwbakteryjnie (w tym przeciwko E. coli, Klebsiella pneumoniae, Pseudomonas aeruginosa, Salmonella typhimurium) (3), (4).

- Przeciwgrzybiczo (w tym przeciwko Candida albicans, C. glabrata, C. guilliermondii, C. humicola, C. kefyr, C. krusei, C. lusitaniae, C. parapsilosis, C. tropicalis, i C. utilis) (3).

- Działa moczopędnie.

- Żółciopędnie. Olejek sosnowy znajduje zastosowanie w przypadkach zaburzeń wydzielania żółci, niestrawności, a także w stanach skurczowych dróg żółciowych. 

- Działa rozkurczowo.

- Pobudza apetyt. Wzmaga wydzielanie soków trawiennych.

- Pobudza miesiączkowanie. 

- Działa pobudzająco i odświeżająco, oczyszcza umysł z natłoku myśli, wyostrza koncentrację. Olejek sosnowy można wykorzystywać w celach aromatyzacyjnych jako dodatek do dyfuzora lub kominka zapachowego.

-  Zastosowany zewnętrznie działa antyseptycznie i rozgrzewająco, przeciwreumatycznie, przeciwgnilnie. Polecane do wcierania przy stawo- mięśnio- i nerwobólach. 


Przeciwskazania:

- Ciąża i karmienie piersią. 


Jak stosować olejek sosnowy w domu?

OLEJEK SOSNOWY DO INHALACJI

5-10 kropli olejku wymieszaj z kilkoma łyżeczkami wody. Taką inhalację można przygotować w zwykłej miseczce (i wówczas wdychać opary pod przykryciem na przykład z ręcznika), ale też zastosować do niej specjalne urządzenie do inhalowania. Olejek sosnowy nadaje się do różnych form inhalacji. Jeśli właściwie korzystamy z inhalacji olejkiem z sosny, możemy oczekiwać ulgi w takich dolegliwościach, jak na przykład zatkane zatoki, gęsta wydzielina w górnych drogach oddechowych, bóle głowy związane z nadmiernym katarem.


OLEJEK SOSNOWY DO MASAŻU

15-30 kropel olejku sosnowego dodaj do oleju bazowego (oleju kokosowego, oliwy z oliwek itp) i dokładnie wymieszaj.


ŚWIĄTECZNY ZAPACH W DOMU

Dolej kilku kropel leśnego olejku zapachowego do świeczki lub do kominka zapachowego – dzięki temu dom w kilka minut wypełni się zapachem lasu.


OLEJEK SOSNOWY DO KĄPIELI

Olejek sosnowy warto dodawać do kąpieli, zwłaszcza przy wyczerpaniu fizycznym i zmęczeniu umysłowym, jako środek pobudzający i dodający energii. Na 3/4 wanny ciepłej wody dodaj 5 kropli olejku. Nie używaj środków myjących.


Olejek eteryczny sosnowy możesz kupićKLIK


Źródła:

Komentarze