"Niech pożywienie będzie lekarstwem, a lekarstwo pożywieniem." Hipokrates (460-370 p.n.e.) Niech Was nie zmyli tytuł bloga. Strona ta jest nie tylko o przyprawach,ale również o ziołach, roślinach, owocach i wszystkich naturalnych i zdrowych produktach ,które mogą przynieść nam zdrowie i zadowolenie z życia. Ten blog jest o zdrowym, naturalnym i smacznym odżywianiu.

wtorek, 26 maja 2015

LIŚCIE DAMIANA - na depresje, nerwice, pamięć i oziębłość seksualną

Liść Damiana

 Turnera rozpierzchła czyli Damiana jest krzewem dorastającym do 2 m wysokości o wonnych i żółtych kwiatach. Jej surowcem leczniczym jest natomiast liść, znany ze swoich cennych właściwości pobudzających, zmniejszających napięcie nerwowe oraz poprawiających wydolność fizyczną i psychiczną.Właściwości i działanie liści Damiana

- Właściwości pobudzające.

- Moczopędne.

- Odkażające na układ moczowy.

- Przeciwzapalne w układzie moczowo-płciowym.

- Pobudzające miesiączkowanie. Redukuje także objawy PMS - syndrom napięcia przed menstrualnego.

- Działają również przeciwdepresyjnie i przeciwstresowo. Poprawiają samopoczucie.

- Zwiększają wydolność fizyczną i psychiczną. Polecane w zaburzeniach pamięci i uczenia się. Trudnościach przystosowawczych w szkole i pracy (nieśmiałość, depresja, lęk) oraz w nowym miejscu zamieszkania.

- Przyspieszają eliminację z ustroju szkodliwych produktów przemiany materii.

-  Ziele Damiana jest starym używanym już przez starożytnych Majów afrodyzjakiem. Jej głównym przesłaniem są kobiety i terapia kobiecej bezpłodności oraz oziębłości spowodowanej okresem przekwitania. Herbatka z Damiany reguluje pracę kobiecych hormonów i wzmacnia libido. Panom z kolei pomaga zwalczyć impotencję i przedwczesną ejakulację. Obydwojgu poprawia humor i relaksuje.  Pomaga w walce z wyczerpaniem nerwowym, depresją i lękami. 

- Diabetykom pomaga w obniżaniu poziomu cukru we krwi.

Jak stosować ziele Damiana?

Może ono być użytkowane na wiele sposobów. 

Herbatka z liści Damiany (napar)

Napary są bardzo skuteczne w stosowaniu. 
Łyżkę Damiany (4-5 g)  zalewamy 100 ml wrzącej wody dodając łyżeczkę miodu, mieszamy minutę a następnie odstawiamy na 10-15 minut pod przykryciem. Przecedzamy przez sitko i gotowe. Pijemy 2-3 razy dziennie.

NALEWKA Z DAMIANY

1 część świeżych rozdrobnionych liści na 5 części ciepłego alkoholu 40-50%; pozostawić 7 dni lub dłużej w ciemnym miejscu, przefiltrować. Stosować 10 ml 2 razy dziennie przez 1 miesiąc.

Przeciwwskazania

Ponieważ roślina jest znana z tego, iż sprzyja wywoływaniu menstruacji, kobiety ciężarne powinny jej unikać. Stwierdzono również, że ziele to może pobudzać receptory hormonalne, a więc jest niewskazana w przypadku raka piersi. 


Gdzie można kupić suszone liście Damiana?
Liście Damiana kupisz tu:  KLIK


Źródło:
- rozanski.li/?p=2025
- biomedical.pl/rosliny/damiana+turnera+diffusa_105/
- czarnatury.pl/index.php?main_page=product_info&products_id=4940
- edumed.com.pl/strony/damiana.html

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Obejrzyj jeszcze