"Niech pożywienie będzie lekarstwem, a lekarstwo pożywieniem." Hipokrates (460-370 p.n.e.) Niech Was nie zmyli tytuł bloga. Strona ta jest nie tylko o przyprawach,ale również o ziołach, roślinach, owocach i wszystkich naturalnych i zdrowych produktach ,które mogą przynieść nam zdrowie i zadowolenie z życia. Ten blog jest o zdrowym, naturalnym i smacznym odżywianiu.

piątek, 6 marca 2015

LIŚĆ BRZOZY - oczyszcza, odchudza i leczy

Siła naparu z liści brzozy

Liście brzozy to cenny naturalny i nietoksyczny lek w wielu chorobach. Stosowane jako napar oczyszczają organizm z toksyn i szkodliwych produktów przemiany materii. Używa się ich także w leczeniu chorób dróg moczowych ze zmniejszonym wydzielaniem moczu, w obrzękach na tle niewydolności nerkowej, w nieżytach nerek i pęcherza moczowego. Pomocniczo także w kamicy moczowej i w niektórych chorobach skóry (np. trądzik czy łuszczyca). Obecnie po napar z liści brzozy sięga również wiele osób, którym zależy na oczyszczeniu organizmu w czasie kuracji odchudzającej. Napar ten ma bowiem silne działanie moczopędne.Liście brzozy właściwości lecznicze

-  Liście brzozy wykorzystywane są w leczeniu przewlekłych schorzeń dróg moczowych, infekcjach dróg moczowych, schorzeń nerek (kamica nerkowa, skaza moczanowa), obrzęków, zaburzeń oddawania moczu, a także choroby gośćcowej. 

Wykazują działanie odkażające drogi moczowe oraz odtruwające. Działają też przeciwzapalnie i przeciwbólowo. 

Sprawdzą się szczególnie przy piasku nerkowym i jako środek wypłukujący małe kamienie nerkowe.

- Wspomagająco są polecane w leczeniu bólu reumatycznego oraz chorób skóry związanych z wadliwą przemianą materii (trądzik młodzieńczy, łojotokowe zapalenie skóry, łuszczyca, a także: zaczerwienienia, nadwrażliwość skóry, wysychanie i łuszczenie się naskórka). 

- Mają właściwości przeciwobrzękowe i przeciwartretyczne.

- Działają moczopędnie i żółciopędnie.

- Napar z liści brzozy pomaga także w przeziębieniu, rozstroju żołądka u dzieci i dorosłych. Jako środek napotny najlepiej podawać w połączeniu z kwiatem lipy lub dzikiego bzu czarnego i pić na gorąco. Jako środek moczopędny przyjmować natomiast chłodny napar niewielkimi porcjami w ciągu dnia.

Liście brzozy jak stosować?

NAPAR Z LIŚCI BRZOZY

1-2 łyżki rozdrobnionych liści zalewamy 1-2 szklankami wrzącej wody, odstawiamy pod przykryciem na ok. 30 minut i przecedzamy. Pijemy 200-400 ml naparu małymi porcjami w ciągu dnia.  Ostudzony napar można dosłodzić miodem.

* Napar jest bardziej polecany niż np. odwar, gdyż gotowanie może przyśpieszać rozkład leczniczych i odżywczych składników. Ponadto nie ma obawy przedawkowania przetworów z liści brzozy.

Podczas stosowania preparatów zwierających brzozę zaleca się wypijanie dużej ilości płynów.  

HERBATKA NA KAMIENIE NERKOWE I PIASEK

5 łyżek liści brzozy zalewamy litrem wrzącej wody i zaparzamy przez 10 minut, przecedzamy i dodajemy 0,5 l letniej wody. Pijemy całość możliwie szybko. Po kilku minutach powstanie ciśnienie moczu, z którym wydalane są kamienie. Medycyna ludowa zaleca dodatkowo skakanie, które pomaga w obluzowaniu mocno zagnieżdżonych kamieni.

KĄPIEL Z LIŚĆMI Z BRZOZY MA REUMATYZM, BÓLE MIĘŚNI I WYPRYSKI

Kąpiel z dodatkiem odwaru lub naparu z liści brzozy skutecznie likwiduje bóle reumatyczne, nerwobóle, bóle mięśniowe, gośćcowe, odkaża skórę i oczyszcza ją z wyprysków. Kąpiel leczy poza tym świetnie egzemy i wspomnianą łuszczycę. 


Gdzie można kupić suszone liście brzozy do celów leczniczych?
Liście brzozy kupisz tu: KLIK


Źródła:
- rozanski.li/?p=220
- cyberbaba.pl/zdrowie/34-leczenie-ziolami/lecznicze-ziola/3145-oczyszczajaca-brzoza
- zdrowie.dziennik.pl/aktualnosci/artykuly/431116,napar-z-lisci-brzozy-odchudza-leczy-infekcje.html

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Obejrzyj jeszcze