"Niech pożywienie będzie lekarstwem, a lekarstwo pożywieniem." Hipokrates (460-370 p.n.e.) Niech Was nie zmyli tytuł bloga. Strona ta jest nie tylko o przyprawach,ale również o ziołach, roślinach, owocach i wszystkich naturalnych i zdrowych produktach ,które mogą przynieść nam zdrowie i zadowolenie z życia. Ten blog jest o zdrowym, naturalnym i smacznym odżywianiu.

wtorek, 4 listopada 2014

KOLCOROŚL (Sarsaparilla) - naturalny sposób na przyrost masy mięśniowej, afrodyzjak i lek

Kolcorośl – sarsaparyla - właściwości i zastosowanie

Roślina ta nie jest zbyt dobrze znana w Polsce, często myli się ją też z kolcowojem.
Stosowana jest natomiast na całym świecie, została nawet wpisana do Farmakopei Polskiej II. Kolcorośl zawiera saponiny, które działają moczopędnie, przeciwzapalnie, przeciwreumatycznie, przeciwobrzękowo, wykrztuśnie, odtruwająco, napotnie, przeciwgorączkowo i przeciwartretycznie. 

Kolcorośl zawiera liczne alkaloidy, fitosterole, saponiny steroidowe pochodne sarsapogeniny i smilageniny, skrobię, żywice, witaminy A, C, D, B, żelazo, mangan, sód, krzem, siarkę, miedź, cynk oraz jod.
Sarsaparilla jako naturalne ziółko dla kulturystów

Sarsaparilla jest rośliną powodującą wzrost tkanki mięśniowej. Nie powoduje przy tym żadnych objawów ubocznych, jak to się dzieje w przypadku hormonów sterydowych. Co więcej! - stosowanie jej przynosi dodatkowe korzyści zdrowotne (poprawia pracę wątroby, odtruwa organizm, poprawia wygląd cery itd). Kolcorośl zawiera zaskakująco dużą ilość hormonów męskich- androgenów pod postacią roślinnego odpowiednika, czyli tzw.. sarsapogenin. Związki te doskonale imitują działanie testosteronu i wzmagają syntezę dihydroergotestosteronu. Jest to doskonała wiadomość dla panów, którzy stracili radość z pożycia seksualnego. Sarsaparilla jest też  bardzo dobrym afrodyzjakiem! Skutecznie wzmaga potencję i dodaje energii. 

Działanie sarsaparilli porównywane jest do efektów wywieranych przez żeń-szeń zwłaszcza z uwagi na działanie wzmacniające i immunomodulujące (selektywnie redukuje nadmiernie aktywne komórki). 

"W małych dawkach saponiny sterydowe działają androgennie, natomiast w większych ilościach estrogennie i antyandrogennie. Zwiększają retencję azotu w ustroju, wzmagają procesy odnowy tkanek i syntezy białka".

Jakie jeszcze właściwości lecznicze ma kolcorośl?

- Posiada świetne właściwości oczyszczające i odtruwające organizm.
Poprawia pracę wątroby.

-  Zwiększając ilość wydalanego moczu, oczyszcza organizm z rozpuszczalnych w wodzie zbędnych produktów przemiany materii (działa moczopędnie i napotnie).

-  Właściwości wzmacniające tej rośliny są wykorzystywane również w stanach wyniszczenia organizmu – kolcorośl poprawia apetyt i trawienie oraz zwiększa siłę i masę mięśniową.

- Łagodzi objawy reumatyczne od wewnątrz. Silnie rozgrzewa i wzmaga ukrwienie, co jest szczególnie istotne przy istniejących schorzeniach kości i stawów.

- Jest bardzo skutecznym środkiem przeciwzapalnym. Kolcorośl od dawna stosowano w  przewlekłych stanach zapalnych skóry (np. przy łuszczycy).

- Kolcorośl stosuje się w leczeniu chorób autoimmunologicznych (np. Hashimoto).
(KLIK).

Jak stosować kolcorośl?

ODWAR Z SARSAPARILLI

1 łyżeczkę rozdrobnionego surowca zalewamy 250 ml gorącej wody i powoli podgrzewamy aż do wrzenia. Gotujemy na wolnym ogniu przez 5-10 minut, poczym odstawiamy do zaparzenia pod przykryciem na 15 minut. Odcedzamy. 


W chorobach z ostrym stanem zapalnym można stosować 2 szklanki odwaru na dobę (wypijać małymi porcjami w ciągu dnia). W innych chorobach 100 ml odwaru 2 razy dziennie. Odwar może być używany do przemywania skóry (jako środek oczyszczający) i płukania włosów (wypryski, stan zapalny, przebarwienia, zakażenia, wypadanie włosów, przetłuszczanie się włosów, łupież, łuszczyca).

Nie stwierdzono toksycznego działania ani skutków ubocznych przyjmowania sarsaraparilli, jednak saponiny mogą powodować podrażnienie układu pokarmowego dlatego też nie należy przekraczać wyznaczonych dawek preparatu.


Kolcorośl czyli Sarsaparillę możesz kupić w tym sklepie => KLIK


Źródła artykułu:
www.dobreziola.com/2014/10/sarsaparilla-roslina-znana-na-caym.html
www.luskiewnik.pl/autoimmunologia/new-page-2.htm
www.naturalneoczyszczanie.pl/2011/08/sarsaparilla-ziolowy-doping-i-oczyszczenie/

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Obejrzyj jeszcze