"Niech pożywienie będzie lekarstwem, a lekarstwo pożywieniem." Hipokrates (460-370 p.n.e.) Niech Was nie zmyli tytuł bloga. Strona ta jest nie tylko o przyprawach,ale również o ziołach, roślinach, owocach i wszystkich naturalnych i zdrowych produktach ,które mogą przynieść nam zdrowie i zadowolenie z życia. Ten blog jest o zdrowym, naturalnym i smacznym odżywianiu.

sobota, 18 października 2014

RÓŻOWA SÓL HIMALAJSKA - najzdrowsza sól na świecie! Dla zdrowia i urody.

Sól himalajska - to nie byle jaka sól!

Sól himalajska stała się ostatnio bardzo popularna. Ale nie ma ona nic wspólnego z rafinowaną solą spożywczą, którą nie bez powodu powiązano z dużą ilością chorób!
Na czym polega różnica między solą himalajską a solą kuchenną? Przede wszystkim jest ona wolna od zanieczyszczeń i zawiera aż 84 substancje mineralne (KLIK), elektrolity i pierwiastki – jest to ogromna liczba, biorąc pod uwagę fakt, że nauce znanych jest jedynie 118 pierwiastków. Swój różowy kolor zawdzięcza właśnie dużej ilości zawartych w niej minerałów, a konkretnie żelaza. Sól ta nie jest również w żaden sposób przetwarzana chemicznie. Mówi się o niej nawet, że jest najzdrowszą solą na świecie! Ma ona ogromne znaczenie w kosmetyce, jest bardzo pomocna przy problemach z cerą, ale nie tylko! Możemy ją dodawać do potraw, kąpieli, robić inhalacje, a ona odwdzięczy się nam wieloma korzyściami zdrowotnymi! Poznajmy je więc...


Sól himalajska właściwości lecznicze


Dlaczego sól spożywcza jest szkodliwa dla zdrowia?

Sól spożywcza jest rafinowana i przetwarzana – podgrzewana do 584oC [1200oF] – przybiera nienaturalną formę soli chemicznej składającej się w 97.5% z chlorku sodu. Sól stała się równoznaczna z chlorkiem sodu pozbawionym środków odżywczych... a to nie jest sól!

Nasz organizm nie uznaje chlorku sodu jako substancję naturalną, i nie wiedząc co z nim zrobić, musi wykonywać bardzo ciężką pracę aby go zmetabolizować. To zakłóca równowagę płynów i wyczerpuje systemy eliminujące. Kiedy nadmiar płynu gromadzi się w tkankach, mogą się rozwijać cellulit, a także różne choroby takie, jak na przykład reumatyzm, kamienie nerkowe i pęcherza żółciowego.

Właściwości lecznicze różowej soli himalajskiej

Dr Barbara Hendel i Peter Ferreira w książce „Water & Salt – The Essence of Life” stwierdzili, że sól himalajska jest najzdrowszą i najczystszą solą dostępną na ziemi.

- Sól himalajska jest solą nieprzetworzoną i nieskażoną. Pozbawiona jest toksyn i zanieczyszczeń. Jest ona czystą, pełnowartościową solą naturalną, składającą się z 84 minerałów i elementów śladowych. Nasz organizm rozpoznaje te naturalne elementy jako zgodne z własnymi. Możemy spożywać sól himalajską nie martwiąc się o zakłócenie równowagi płynów czy nadciśnienie.

- Z racji tego, że sól himalajska to jednak sól - jednym z pierwiastków, które najobficiej występują w soli himalajskiej jest sód. Mimo iż sód owiany jest złą sławą, zwłaszcza jego duża zawartość w żywności wysokoprzetworzonej to sód w naturalnej postaci jest konieczny dla prawidłowego funkcjonowania naszego organizmu. Pomaga on regulować objętość krwi a co za tym idzie jej ciśnienie, lecz również bierze udział w takich procesach jak: skurcz mięśniowy, czynność serca czy przekaźnictwo nerwowe. Jedna łyżeczka soli himalajskiej zawiera około 0,4 g sodu, natomiast taka sama ilość soli kuchennej zawiera aż 2,0 g sodu.

- Zwalcza bezsenność.

- Poprawia poziom cukru we krwi.

- Oczyszcza układ oddechowy.

- Zapewnia zdrowe zatoki.

- Powoduje zdrową równowagę pH w komórkach.

- Leczy reumatyzm i choroby stawów.

- Wzmacnia kości.

- Pomaga na trądzik i inne problemy z cerą.

- Sól himalajska ma także korzystny wpływ na powietrze. Zwróćmy uwagę, że właściwie wszystkie lampy solne wykonane są właśnie z soli himalajskiej a nie z soli kuchennej czy jej morskiej odpowiedniczki; jej aniony łączą się z kationami, które są obecne w powietrzu, w ten sposób neutralizując je i usuwając z niego zanieczyszczenia.

Kąpiel detoksykująca - dla kogo, jakie zalety i jak prawidłowo ją wykonać?

Różową sól himalajską możemy także stosować do detoksykacji od zewnątrz. Jednym z jej przykładowych zastosowań, jest używanie tej soli do   kąpieli detoksykującej.  Substancje mineralne oraz aniony, które są zawarte w tej soli bez problemu przenikają przez skórę człowieka, oczyszczając ją i dając efekt detoksykacji. Po takiej kąpieli przez wiele godzin nasza skóra pozostaje nawilżona, a umysł ożywiony. Kąpiel ta jest szczególnie zalecana osobom z chorobami skórnymi, dolegliwościami reumatologicznymi, skarżącym się na nawracające infekcje i z problemami ginekologicznymi.
Odtruwające działanie kąpieli solnej można porównać do 3 dniowego postu. Ponieważ sól jest środkiem dezynfekującym, niektóre osoby mogą bezpiecznie korzystać z tej samej wody. Aby w pełni wykorzystać lecznicze działanie kąpieli solnej, należy pamiętać o odpowiednim stężeniu soli:
Sól himalajska właściwości lecznicze
fot. omaroma.tumblr


Do wanny należy wsypać 1,2 kg soli himalajskiej, przy czym temperatura wody powinna wynosić 37 stopni Celsjusza, porównywalnej do płynu owodniowego , w którym embrion pływa w stanie prenatalnym. Kąpiel powinna trwać około 20-30 minut. Na końcu nie należy opłukiwać się z solanki prysznicem, tylko od razu wytrzeć ciało ręcznikiem. Działanie takiego zabiegu porównywane jest z działaniem 3 dniowego postu.
Nie stosuj żadnych dodatków do kąpieli takich jak mydła lub olejki!

Inne zastosowania soli himalajskiej


OKŁADY Z SOLI NA CHOROBY STAWÓW

Poleca się stosowanie okładów z soli himalajskiej na ciepło

PEELING

Masujemy kryształami soli lub jej „bryłą” twarz (2-4 minuty) lub inne części ciała (5 minut); po masażu spłukujemy resztę soli letnią wodą. Sól himalajska pomaga w złuszczaniu naskórka, dając efekt czystej, zdrowo wyglądającej, promiennej cery i łagodzi dolegliwości związane z suchością skóry.

PŁUKANKA SOLNA NA BÓL GARDŁA LUB KATAR

Do szklanki 250 ml letniej wody dodajemy czubatą łyżeczkę soli (około 5 gram)); przy bólu gardła płuczemy roztworem gardło 3 razy dziennie; przy katarze zakrapiamy nos pipetką co 2 godziny.

KĄPIELE SOLNE PRZY PRZEZIĘBIENIU

1 kg soli himalajskiej na 4 litry bardzo ciepłej wody. Zaleca się dodanie olejków eterycznych lub zaparzanego wcześniej kwiatu lipy lub rumianku.

SÓL PRZY GRZYBICY STÓP

Zaleca się przemywanie stóp solanką.

SÓL NA CHOROBĘ LOKOMOCYJNĄ

Zaleca się noszenie soli przy sobie, ze względu na jej właściwości energetyczne.

SÓL NA INFEKCJE UCHA

Zaleca się stosowanie roztworu solnego w postaci kropel do uszu na wszelkie zapalenia ucha.


Warto zaopatrzyć się w produkt najlepszej jakości i zamienić zwykłą sól spożywczą na sól himalajską. Pamiętajmy jednak, aby tak jak każdą sól stosować ją rozsądnie.


Różową sól himalajską, zarówno drobną, jak i grubą kupicie tutaj => KLIK


Źródła:
undergroundhealthreporter.com/fact-or-myth-is-himalayan-salt-good-for-you/
wolna-polska.pl/wiadomosci/fakt-mit-sol-himalajska-zdrowa-2014-06
biokurier.pl/aktualnosci/2206-morska-kamienna-himalajska-ktora-sol-wybrac
dieta.pl/nowosci/zdrowie/sol_himalajska-1060.html

2 komentarze :

  1. Warto bylo tu zagladnac , Dziekuje I Pozdrawiam.

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Dziękuję za odwiedziny i zapraszam częściej :)

      Usuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Obejrzyj jeszcze