"Niech pożywienie będzie lekarstwem, a lekarstwo pożywieniem." Hipokrates (460-370 p.n.e.) Niech Was nie zmyli tytuł bloga. Strona ta jest nie tylko o przyprawach,ale również o ziołach, roślinach, owocach i wszystkich naturalnych i zdrowych produktach ,które mogą przynieść nam zdrowie i zadowolenie z życia. Ten blog jest o zdrowym, naturalnym i smacznym odżywianiu.

poniedziałek, 4 sierpnia 2014

Czarci pazur - zdrowsza wersja tabletek przeciwbólowych, a do tego leczy !

Czarci pazur

Czarci pazur, diabelski szpon lub inaczej hakorośl rozesłana jest jedną z głównych roślin leczniczych w Republice Południowej Afryki, Namibii i Botswanie. Znany był on tam od dawien dawna jako roślina, która zwiększa odporność organizmu,, a także leczy bóle żołądka i kręgosłupa. Czarci pazur jest rośliną chronioną i bardzo trudną w uprawie. 

Czarci pazur zawdzięcza swą nazwę haczykowatemu owocowi. Owoc tej rośliny to wydłużona torebka
pokryta kolcami podobna do łapy z pazurami. 


czarci pazurczarci pazur
  Fot. Zimbabweflora

Surowcem leczniczym tej rośliny jest korzeń. 

Zastosowanie czarciego pazura

Czarci pazur pomaga i przynosi ulgę w bólach pleców i kolan, nerwobólach i bólach mięśniowych. Stosowany jest również w leczeniu wielu schorzeń, w tym reumatoidalnego zapalenia stawów, dnie moczanowej i alergii. 

Ponieważ badania wykazały brak żadnych skutków ubocznych nawet przy bardzo wysokich dawkach, czarci pazur  może być alternatywą dla ludzi zażywających środki przeciwbólowe, które mogą powodować problemy z wątrobą i żołądkiem. Czarci pazur może być zdrowszym i naturalnym lekiem na bolące stawy.

Przeprowadzono badania we Francji, które wykazały, że tradycyjne afrykańskie zioło może zmniejszyć ból związany z zapaleniem kości i stawów tak skutecznie, jak niektóre dostępne w aptece leki.  W badaniu z dwoma grupami pacjentów podano jednej grupie kapsułki zawierające czarci pazur, a drugiej środek farmaceutyczny. Wykonano pomiar bólu i wykazano, że pacjenci z obu grup doświadczyli podobnych korzyści. Po drugie badania wykazały, że pacjenci przyjmujący diabelski pazur odczuwali znacznie mniej skutków ubocznych niż ci, przyjmujący lek przeciwbólowy.

Diabelski pazur stosowany jest również w dolegliwościach żołądkowych i jelitowych oraz bólach pęcherza moczowego. Dzisiejsza medycyna tradycyjna stosuje wyciągi w podobnych dolegliwościach, ponieważ badania potwierdziły działanie przeciwbólowe, pobudzające pracę wątroby i woreczka robaczkowego. Ponadto zioło to obniża poziom cukru i cholesterolu.

Czarci pazur stosowany jest także jako zioło uspokajające. 

Zioło to wykazuje również bardzo efektywne działanie wspomagające w leczeniu chorób przeziębieniowych, autoimmunologicznych, wirusowych, grzybiczych i roztoczowych.


Przeciwwskazania

Preparaty zawierające czarci pazur nie wykazują żadnego działania ubocznego. Jedynymi przeciwwskazaniami jest okres ciąży, kamienie żółciowe, choroba wrzodowa i cukrzyca.

W tych przypadkach należy stosować zmniejszone dawki.

Dostępne formy

Stosowany jest w farmacji pod postacią maści, kapsułek, nalewek, tabletek i ekstraktu do rozpuszczania.

Jak stosować diabelski pazur ?

Sproszkowane zioło należy zażywać 3 razy dziennie po 1 gram popijając ciepłą wodą lub według przepisu podanego na opakowaniu. Stosować regularnie przez kilka tygodni, po czym można zrobić kilka tygodni przerwy.
Jako napar 3-4%: pić w 3 porcjach (3-4 g rozdrobnionego korzenia na 100 g wrzącej wody, przykryć, odstawić na 30 minut, przecedzić, dopełnić brakującą ilość wody do 100 g, najlepiej przepłukując odcedzony korzeń gorącą wodą powtórnie). Można stosować do okładów, płukania i przemywania na skórę i błony śluzowe.

Czarci pazur możecie kupić tutaj: KLIK

1 komentarz :

  1. Słyszałam, że czarci pazur dobrze wpływa na obniżenie stresu, a ponadto pomaga leczyć stawy oraz różnego rodzaju bóle. Tutaj poczytacie o nim więcej: http://arturtopolski.pl/czarci-pazur-profilaktyka/

    OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Obejrzyj jeszcze